Listopad 2016

Recenze Yankee candle - Soft blanket, Shea butter, White tea

28. listopadu 2016 v 13:37 | Roo

Kouzlo domova

Součástí vánočních příprav je úklid. Atmosféru čistého a útulného domova dokonale dokreslí tyto vůně:
Soft blanket - Venku je sychravo a já sedím v křesle, s čajem v ruce. Jsem přikrytá dekou, která je čerstvě vypraná v té nejvoňavější aviváži s vůní neintenzivní vanilky a jemných dřevitých tónů. Začítám se do knížky a pomalu přestávám vnímat všechno kromě řádků knihy a vůně deky...
1/4 vosku stačí na 2 čajovky
intenzita = slabá-střední
pozn. Když tu píšu, že cítím vanilku, tak tím nemyslím, že jde čistě o vanilkovou vůni. Opravdu je zde vanilka velmi jemná. Vůně je celkově spíše jako aviváž s popsanými aromaty.
Shea butter - V chlupatém župánku vylézám z koupelny. Vlasy v drdolu a teplé bačkůrky na nohou. Jdu k posteli. Z nočního stolku vytáhnu krém s vůní bambuckého másla. Ještě ráno cítím, jak je moje kůže provoněná touto vůní.
1/5 vosku stačí na 2 čajovky
intenzita = střední
pozn. Náramně podařeně navodí pocit uklizeného pokoje.
White tea - Krásná přirozená vůně čínského bílého čaje. Když jí zapálíš, máš pocit, jako bys měl/a v pokoji desítky konvic s tímto čajem.
1/4 vosku stačí na 2 čajovky
intentiza = silná
pozn. Vosk jsem pálila večer, ještě ráno jsem měla celý pokoj provoněný. Nechápu to! Přitom přes obal není vůně skoro vůbec cítit. Moc příjemně překvapila.

Recenze Yankee candle- Honey glow, Cranberry pear, Sweet apple, Candy corn

12. listopadu 2016 v 20:05 | Roo

Podzimní oblíbenci

Tento článek je o voscích, které pálím na podzim nejčastěji :).
Honey glow - Zachumlaná v šále jdu parkem. Spolu s říjnem přichází chladno a raní mrazíky. Země je namrzlá a je cítit ve vzduchu spolu se spadaným listím, shrabaným na hromádky pod jednotlivými stromy. V pozadí této vůně (a atmosféry) můžeš cítit muškátový oříšek a perníkové koření.
-1/5 vosku vystačí na 3 čajovky
-intenzita = střední
-pozn. Pro mě naprostá jednička!
Cranberry pear - Tato vůně se podobá chuti světle červeného bonpari bonbónu. Je opravdu sladká, ale i malinko nakyslá. Není to ovšem sprostá "sláďura", nýbrž voní, jako kdybys tu hrušku s brusinkou zavařoval/a. Tato vůně je na přičichnutí cítit silně, ale po zapálení je jemnější.
- 1/4 vosku vystačí na 2 čajovky
- intenzita = slabá-střední
Sweeet apple - Jako bych šla do sklepa, ve kterém jsou uložené koše plné jablek. Už tam pár dní odpočívají, a tak je vzduch prosycený jejich vůní.
- 1/4 vosku vystačí na 2 čajovky
- intenzita = střední
- pozn. Vůně časem změní svou chrakteristickou vůni, tak si na to dávej pozor. Po čase necítíš ani jablko ani sklep, ale jen zvláštní lehoulince jablečnou sladkou vůni.
Candy corn - Osobně jsem nikdy candy corn neochutnala, takže ti neřeknu, jestli se vůně schodují, ale povím ti, jak mi to voní. Tato vůně je jiná po zapálení a jiná k přivonění v "syrovém" stavu. Jako nerozpuštěná voní trochu jako marshmallow se špetkou perníkového koření (nebo i skořice?). Po rozpuštění je jako sladké pohlazení podobné základu. Opravdu mile překvapila.
- 1/6 vosku vystačí na 2 čajovky
- intenzita = slabá-střední
- pozn. Tuhle vůni společně se všemi halloweenskými jsem dlouho zavrhovala. I po objednání jsem váhala, jestli to nebyla chyba. Zjistila jsem, že ti jí můžu jen vřele doporučit. Krásná.