Červenec 2017

Yankee candle - Pain au raisin, Dreamy summer night, Cherry blossom, Napa valley sun

12. července 2017 v 16:49 | Roo

Jaro přichází

Pain au raisin- Venku byl sychravý den, ale u mě doma už mi všechno padalo na hlavu. Nenapadlo mě tedy nic jiného než si zajít do místní pekárny. "Co bych si vzala?" .... Stála jsem u pultu a přemýšlela a najednou: CINK. Pekař se mi omluvil a poslal ke mně pomocníka. Celou místností se rozlehla vůně rozinek v listovém těstě posypaných skořicovým cukrem - už jsem se rozhodla co si odnesu.
- 1/6 vosku stačí na 2 čajovky
- intenzita = velmi silná
- pozn. Opravdu bych to nepřeháněla s množstvím vosku, jinak by z vůně roku mohl být bolehlav.
Dreamy summer night- Je podvečer a já jsem na pasece, do které celý den pražilo červencové slunce. Kolem jsou pokácené stromy, a tak cítím jejich vůni. Začíná být tma a hvězdy předvádějí, co jsou vlastně zač. Oči už se mi klíží k sobě....
- vosk jsem dlouho nepálila, ale jsem vlastníkem velké svíce - opravdu nádherná
- intenzita= střední- silná
Cherry blossom- Jarní novinka tohoto roku. Už to začíná. Stromy už mají lístečky a pomalu rozkvétají. Moje cesta vede alejí, tak proč si nepřivonět? Moje oči zaujal velký strom, asi třešeň. Jdu si přivonět té nádhery, čím blíž jsem, tím víc cítím tu nasládlou květinovou vůni. No nic, práce nepočká, tak jdeme.
- 1/4 vosku stačí na 2 čajovky
- intenzita= slabá- střední
Napa valley sun- Včera byl krásný den a dnes to vypadá, že to nebude jinak. Obloha je jasně modrá a v trávě se třpytí rosa. Přede mnou se rozprostírá údolí vinice, i vzduch je čistý a provoněný všemi květinami a samožřejmě sladkými šťavnatými hrozny vína.
- pálila jsem strouhaný centimetr ze spodní části votivu v aromalampě - 2/3 čajovky
- intenzita´střední- silná
- pozn. vůně je težko sehnatelná, a když už, tak jepředražená. Sama jsem však uvažovala, že to stojí za to.

Pokud máte kdokoliv nějaké nápady, připomínky nebo komentáře budu ráda když je sem napíšete :)